untitled-0749

Ak potrebujete vyzdobiť sálu na nejakú oslavu či svadbu, sú kvety pom pom tou správnou voľbou. vyplnia priestor a vyzerajú jednoducho úžasne! Dajú sa kúpiť aj hotové, ktoré stačí “poskladať”, ale to je polovica práce, tak prečo si ich nevyrobiť už rovno celé? Je to veľmi rýchle, jednoduché a lacnejšie, ako kúpené. Preto som sa rozhodla vyskúšať si ich vyrobiť sama, ako správna handmade maniačka.

untitled-0681

Potrebujeme:

  • krepový papier / papierové servítky  alebo drahšie varianty hodvábny papier alebo tylová látka
  • niť na previazanie aj na zavesenie
  • nožničky

Z čoho vyrobiť pom pom? poslúžia nám aj obyčajné papierové servítky, ktoré vieme v obchode kúpiť za veľmi dobrú cenu. Ich nevýhoda však spočíva v tom, že sa ľahko pretrhnú a nedržia tvar (hotový pom pom kvet položíte a hneď sa zdeformuje) a zároveň sa z nich dajú vyrobiť len rozmerovo malé kvety. Krepový papier je ďalšia varianta. Mne osobne sa s nim pracovalo lepšie. Tvar si držal lepšie a netrhal sa tak. Drahšie varianty tyl a hodvábny papier som neskúšala, kedže na moje účely stačia servítky a krepový papier :-).

Postup:

Bez ohľadu na materiál je postup rovnaký. Základ je nastrihať si papier na rovnakú veľkosť v tvare štvorca, tie navrstvíme na seba. Čim viac vrstiev dáme, tým bude pom pom hustejší. Netreba to však zas prehnať, pretože potom môže byt problém zostrihnuť konce a môžu ostať škaredé “zubaté”.Nevrstvený papier poskladáme na harmoniku a v strede previažeme. Konce zastrihneme do oblúka alebo do špicu. Jednotlivé vrstvy papiera od seba oddelíme. Hlavne pri servítke to robíme opatrne.

collage

Mne išla výroba od ruky mala som pomocníčku.

untitled-0695

Ta dá! hotovo.

untitled-0749

A tu sú pom pom kvety v akcii na našej handmade svadbe. Krásne vyplnili priestor a urobili romantickú atmosféru.

collage6

_MG_1661

K týmto pom pom kvetom si taktiež môžeš vyrobiť kvetinové dekorácie z obalov od vajíčok, skvelo sa k sebe hodia. Postup na výrobu nájdeš tu.

untitled-9059

Mohlo by vás taktiež zaujímať, ako dopadla  Naša handmade svadba .

 

Share This