Prvý jesenný deň je za nami, no ja by som tu rada uložila ešte zopár spomienok na leto v našej záhrade.

Miesto na záhradné sedenie pod oblúkom z ruží sme realizovali pred dvoma rokmi. Odvtedy okolo oblúka pribudlo mnoho kvetín, ktoré sa postupne rozrastajú. Pomaly, ale isto tu vzniká malá kvetinová “džngľa”. Mojim snom je mať počas sezóny dostatok kvetín v záhrade, ale aj váze.

V záhrade máme úžasné sadenice malín, ktoré rodia počas celej sezóny až do neskorej jesene. Po rokoch sa rozrástli a tak máme každý deň dávku vitamínov . O rok možno uvaríme aj prvý džem. :)

Od kedy sme sa do nášho domu nasťahovali, tak som snívala o svetelnej reťazi na dvore. Zatiaľ som kúpila jednu – na skúšku. Myslím, že dotvára príjemnú dovolenkovú atmosféru, ktorú som chcela docieliť. :)

S dcérkou sme si z prechádzok doniesli trávičky, z ktorých som vytvorila veniec na dvere záhradného domčeka. Postup nájdete v samostatnom článku: DIY – Návod na výrobu venca z trávy. Aby tráv nebolo málo, tak sme si od mokradí doniesli ďalšie, no iného druhu. Sú väčšie a o niečo strapatejšie, čo sa mi na nich páči. V zimných mesiacoch budú zdobiť interiér.

Na jar v záhrade pribudol vyvýšený záhon pre okrasné rastliny. S odstupom času to hodnotím ako skvelé rozhodnutie, kedže prázdne miesto vyplnila zeleň a tej nie je nikdy dosť. :) Počas sezóny sa kvety neskutočne rozrásli. V záhone sú už dosť na tesno, preto niektoré z nich presadím do skalky.

Začiatok školského roka priniesol aj pre nás veľkú zmenu, kedže máme doma školáčku. Pre pani učiteľku som vyrobila kytičku z toho čo aktuálne ponúkla záhradka. Použila som veľký kvet hortenzie, zopár ružičiek, nerozkvitnuté astry (ako zeleň ), levandule (kvety a aj vetvičky), kvety rozchodníka a makovice.

Ku kytičke sa hodili aj šatičky, ktoré mala Hanny na sebe. :)

A keď sme pri milých pozornostiach, tak pridávam inšpiráciu na ručne vyrobené darčeky.

Pre našich priateľov zo zahraničia som pripravila set darčekov. Darčekový košík, kde sú produkty z našej záhrady – hruškový kompót, sušený repík (skvelá prvá pomoc pri zápaloch a chorobách), sušená levanduľa, makovice na dekoráciu a sada ozdôb, ktoré sme vyrobili s dcérkou. K tomu mega veniec z prírodných materiálov – korpus z paviniča a brečtanu. Na dozdobenie som použila sušený rebríček, slamienky, listy kukurice, lotosové kvety, šišky a ďalšie prírodniny. Priatelia sa veľmi potešili a takto budú na návštevu u nás ešte dlho spomínať. Napríklad pri popíjaní repikového čajíku. :-)

Pre viac inšpirácií nezabudnite sledovať moje sociálne siete Facebook a Instagram.

Majte pekné jesenné dni.

Viki

Share This