Minulú jar k nám dorazila zásielka ruží. Vtedy som len dúfala, že raz budem strihať do váz očarujúce kvety ako boli tie na obrázkoch v katalógu. Počas roka sa popínavé ruže poriadne rozrástli a postupne začali bohato kvitnúť. Teším sa z nich najmä v záhrade, ale počas daždivejších dní si kvety nastrihám aj do váz. :)

Zasielka ruží – máj 2022 – Našej Blacky učarovali piliny, v ktorých boli boli zabalené ruže. :-)

Zasielka ruží – máj 2022

Takto vyzeral záhradný oblúk na jar minulého roka. O tomto projekte sa dozviete viac tu: Miesto na záhradné sedenie pod oblúkom z ruží – 1. časť. A o výbere ruží tu: Zásielka popínavých ruží na záhradný obluk.

Jún 2023

Po roku od vysadenia kvetín sa naša záhrada poriadne zmenila. Postupne tu vzniká kvetinová “džungľa” o akej som snívala. Kto vie, možno už o rok bude prerastený celý oblúk. :)

Jún 2023

Počas týždňa som si spravila radosť kyticou. Je pre mňa vzácna, kedže je úplne prvá z ruží z našej záhradky. Nebolo ich síce veľa, ale s objemom kytice pomohli vetvičky orgovánu, listy z bazy, astier a drobné kvety z heuchery. Jednoducho to, čo som našla na dvore. Na aranžovanie poslúžila vysoká liatinová váza, vystlaná igelitom a naplnená mokrou floristickou hmotou, do ktorej som napichovala kvetiny a listy.

Niektoré ruže majú krátku stonku, preto ich strihám do “kvetinového kúpeľa”. Môže to byť ozdobná misa, lavór či stará zinková vaňa, ktorú naplnite vodou a po hladine necháte plávať kvety. Večer môžete na dotvorenie atmosféry pridať aj plavajúce sviečky.

Ruže som využila aj pri dekorovaní narodeninovej torty pre moju mamku k jej 70-tým narodeninám. Mamka miluje zahradničenie a kvetiny, preto som mala o zdobení torty jasnú predstavu. Chcela som aby bol korpus torty zelený a tak som vyskúšala netradičný recept so špenátom. Jeho príprava je oproti bežnej piškóte o niečo pracnejšia, ale stojí to za to.

Priznám sa, že som mala obavy, ako bude množstvo špenátu v torte chutiť. Ale spolu s mascarpone a šľahačkovou smotanou chutila fantasticky. Pridávam aj recept na machovú tortu TU.

Želám pekný deň.

Viki

Share This