20160721_161130
Niekoľko dní dozadu, som sa zúčastnila na natáčaní videa s dvojzmyselným názvom „Choďte do Hája!„. Tak trochu to uvediem na pravú mieru, pretože väčšine napadne len jeden negatívnejší význam. Nie každý totiž pozná obec Háj. Pre poriadok, video Vás posiela na výlet do obce Háj a jej krásneho okolia, nie je v tom naozaj nič iné. V tomto článku vám chcem ukázať aspoň niečo málo zo zákulisia, aj z natáčania – čo som stihla pofotiť na mobil popri modelkovaní pred kamerou :-D. Finálne video nájdete v článku.

20160721_094245hhj

Celé video vymyslel a zrealizoval môj manžel – filmár. Mooožno trošku protekčne (ale nie len preto :D samozrejme ) som hlavnou hrdinkou ja. Sranda je, že vo videu mám iného muža, akože kamoša na tripe (mimochodom tiež ženatý :-D ).

20160721_133153Foto: Krásny výhľad z Turnianského hradu 

Prvé scény sme natáčali na ceste pod Turnianským hradom s ujom z Hája (veľmi milý deduško) a tu sa nám stalo pár úsmevných momentov. Keďže sme scénu opakovali niekoľko krát (samozrejme nie preto, že sme to my stále pokazili, ale preto že to trebalo z viacerých uhlov :-))) ), tak sa trebalo stále otáčať s autom a môj herecký partner sa pýta uja pred prvým otočením sa, že : „Ujo, kde sa tu otočíte?“ a v tom ujo šup strhol volant mimo cestu (ja by som tam teda s autom určite nešla!!) a ujo hovorí: „jooooj ja som 40 rokov robil traktoristu, ja tu poznám každý kameň, každú jamu nič sa nebojte “. No mnohé nové auta by sa mohli hanbiť, že by taký terén nedali tak ako táto stará škodovka.

20160721_130223Foto: Zrúcaniny Turnianského hradu – oplatí sa ísť ich pozrieť, naživo sú ešte omoho krajšíe. 

collageasasaFoto: Z hradu je za dobrého počasia nádherný výhľad aj na okolitú krajinu.

collage

Ďalší úsmevný moment bol, keď sme točili scénu, ako ideme po ceste a ujo nás má zobrať stopom. My sme teda kráčali a v tom ujovu škodovku obehlo auto a zastavilo nám, že nás zoberie do Hája :-DDD . My sme rýchlo mávali, že nech ide preč :-D Dúfam, že ten pán si to nevysvetlil ako nevďačnosť a ešte bude v budúcnosti brať stopárov.

collage2

Scéna s pitim bola tak trošku fingovaná, keďže ja som abstinent a sme aj zodpovední šoféri. Pili sme čistú vodu (nie žeby nám ujo nenúkal domácu :-D ). Tak sme sa snažili o herecké výkony :-D . Mám nakukané, ako sa ľudia tvária, keď pijú silný domáci alkohol … tak som sa snažila to napodobniť  (pán režisér, môj manžel ma ešte zdrbal, že čo sa tak tvárim vraj mám byť pozitívna ….a nakoniec použil práve „xichtenie sa „ a nie šesť ďalších záberov kde sa smejem ). A ujo nám stále až do odchodu núkal tu domácu. Nedali sme si, sme profíci.

cea908c3-d24c-4a81-8511-30f0567c1f7eFoto: Selfie z videa ale naozaj vznikla 

20160721_164818Foto: kráľovské pohostenie v Háji, škoda, že nebolo viac času na vychutnanie si pauzičky a kávy …

Scéna pri značke Háj, bola tiež úsmevná. Neviem si pomôcť, ale pripomínala mi scény z filmov Slunce seno…. keďže v inak pokojnej dedine, bolo rušno. Keď sme prišli na miesto už na lavičkách sedeli babky a dedkovia a ďalší ľudia rôznych vekových kategórií prichádzali. Nebolo nás síce veľa, ale bolo úžasné, že toľkí sa prišli zapojiť do videa.

20160721_160041

Vo videu vidíte toho hrozne veľa (Turniansky hrad, Háj, Hájske vodopády, Hájsky anjel, Planina nad Zádielskou tiesňavou ), je pravda, že ak si to mate reálne tieto jednotlivé miesta vychutnať, tak na to potrebujete aspoň dva dni. Túra na hrad je z pod hradu cca polhodinka do strmšieho kopca. Horšie to už je na planinu, kde sa ide z Hája tak 45-60 min. podľa tempa. V tomto teple je to makačka, ale stojí to za tu krásu.

20160721_194755dds

My by sme za jeden deň tiež toľko nestihli, keby sme nemali pomoc starostu a ďalších z dediny. Na planinu sme sa vyviezli na džípoch a miestami to bolo na ceste naozaj drsné (aspoň pre mňa, ktorá chodí síce po slovenských tankodromoch , ale nie po lesných cestách necestách..). Bolo naozaj pár momentov, že mi nebolo všetko jedno, keď sa auto až priliž nakláňalo. Prečo toto vlastne takto podrobne rozpisujem ? :-D pretože do toho naozaj hrozného terénu sa vybral aj ujo so škodovkou  (áno, ten istý ujo z videa, v tej istej škodovke, ktorá je vo videu). Keď nám dole v dedine ujo povedal, že on ide so svojim autom, mysleli sme si, že sranduje. Cestou sme ešte srandovali, že budete ťahať škodovku z lesa… Chvíľu potom čo sme prišli na planinu tak dorazil aj ujo s posádkou, na škodovke. Ujo nesrandoval – on to dal! Klobúk dole pred škodovkou :-D .

20160721_185058

A tu je sľúbené video:

Share This