Už máme síce po sviatkoch, ale zima ešte ani zďaleka nekončí. Pridávam teda zopár nápadov, ako jednoducho si môžete skrášliť okolie chalupy.

Opäť som použila prírodné materiály ako šišky, drevo, brečtan, vetvičky z tuje a samozrejme stromčeky, ktoré mám v črepníkoch počas celého roka. Obzvlášť v zimných mesiacov oživia záhradu a prázdne kamenné steny domu.

Ak sa vám (rovnako ako mne) žiada vo výzdobe viac zelene, mám pre vás malý tip ako si vyrobiť objemnú girlandu a to bez veľkej námahy a bez použitia množstva materiálu. Odporúčam kúpiť umelú, ktorá poslúži ako základ. Môže byť kľudne z tých škaredších a lacnejších, čo vyzerajú, že majú už najlepšie časy za sebou :) . Ak do nej napicháte zopár živých vetvičiek tuje či ihličnanu, bude vyzerať nádherne. Rovnako vznikla aj táto moja nad oknom. Po minulé roky som girlandy vyrábala od základu a je to omnoho pracnejšie, nehovoriac o veľkom množstve použitého materiálu a ich rozoberaní po zime.

Girlandu som ozdobila šiškami za pomoci lepiacej pištole a špagátu.

Betónový domček je jedným z mojich novoročných výpredajových úlovkov.

Dvere zdobí jednoduchý veniec z viniča, na ktorý som pripevnila vidiecky vešiačik. Ďalši veniec som oprela o stenu a pridala prútené košíky naplnené drevom.

Pri tehlovej stene som vytvorila zákutie s adventným svietnikom, ktorý zdobia biele hyacinty a ručne vyrobené ozdôbky.

Žalude som vyrobila z polystyrénového vajíčka, vlny a kúskov šišiek.Celý postup si môžete porieť na mojom instagrame TU.

Posledné zákutie sa nachádza pred záhradným domčekom.

Veľmi dlho som túžila po drevenej cievke v záhrade. Konečne ju mám – momentálne slúži ako podstavec pre stromček. Aj v tomto prípade mi ako konštrukcia poslúžil starý plastový stromček. Napichala som doň vetvičky tuje a dozdobila konárikmi zo smrekovca opadavého. Nič neviazala ani nelepila a napriek tomu stromček vydržal silný vietor, sneh a aj dážď. Pozrite si aj krátke video z realizácie stromčeka TU.

Majte pekné dni.

Viki

Share This