V dnešnom článku by som vám rada ukázala výber toho, čo som stihla vytvoriť a nadekorovať počas jesene.

V záhrade nám pribudla stena zo starých tehál. Toto miesto bolo primárne vytvorené na skladovanie palivového dreva, ale zatiaľ tu máme miestečko na posedenie s výhľadom na náš dom.

Počas sezóny v skalke kvitlo (oproti minulým rokom) rekordné množstvo kvetín. Veľmi sa z nich teším a verím, že nová knižka o pestovaní mi pomôže k vytvoreniu malej kvetinovej džungle.

Výraznou ozdobou steny je mega veniec z viniča, na ktorý som priviazala vidiecky vešiačik.

Začiatkom roka sme v záhrade postavili v záhrade vyvýšený záhon pre okrasné rastliny . Je až neuveriteľné ako sa kvetiny rozrástli . Niektoré z nich som už musela presadiť do záhrady.

Po dlhšej dobre som zo šuflíka vytiahla farbičky a počas zopár večerov zrelaxovala pri kreslení .

Od susedov som dostala starý mlynček, ktorý využívam na dekorovanie.

Ďalšou z mojich obľubených stariniek je omáčník, ktorý som ulovila na burze. Hneď som vedela, že nebude slúžiť na svoj pôvodný účel. Vystlala som ho igelitom, pridala mokrú floristickú hmotu (florex), zapichla sviečku a dozdobila tým čo som našla v záhradke – ruža, astra, jablčká, guličky z paviniču a šípky. Možno niekoho inšpiruje.

Skôr než skončí tekvica hokaido v polievke, tak ešte chvíľku poslúži ako jesenná dekorácia. Vytvorila som z nej domček pre škriatkov. Dcérka sa z neho veľmi teší. Videopostup nájdete TU.

K vílovému domčeku som vytvorila aj škriatkový venček zo šišiek a machu. Celý postup som natočila a môžete si ho pozrieť TU.

Naša Blacky sa rozhodla zapózovať v jesenom zátiší.

Za jednou fotkou je častokrát viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Spolu s manželom 🎬ALTWAY.eu sme natočili video, ktoré ukazuje kúsok “zo zákulisia” nášho domova a aj blogu. Pozrite si video TU.

Nakoniec ešte pridávam zopár záberov z interiéru.

Jesenný vankúš je môj minuloročný výtvor. Podrobný postup nájdete v samostatnom článku: DIY – návod na výrobu jesenného vankúša.

Dúfam, že vás dnešný článok inšpiroval. Pre viac tvorivých príspevkov nezabudnite sledovať môj instagram a facebook.

Želám pekný deň.

Viki

Share This